Projekt – „HakNaNudę w rytmie Afryki”

Zdjęcie0257 Zdjęcie0236Projekt”HakNaNudę w rytmie Afryki” realizowany ze środków Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „Seniorzy w Akcji” Towarzystwa Inicjatyw Twórczych ę w Warszawie.

Od 10 września 2014 do 31 maja 2015 realizowany jest projekt pod nazwą: Inwazja pokoleń – „HakNaNudę w rytmie Afryki” dla grupy osób starszych 60+ i osób młodych w wieku od 13 do 20 lat bazujący na warsztatach muzycznych i tanecznych z terenu Powiatu Wałbrzyskiego. Pośrednio projekt dotrze do mieszkańców aglomeracji Wałbrzyskiej poprzez działania ogólnodostępne,
takie jak: działania artystyczne w przestrzeni miejskiej i na zakończenie projektu Wałbrzychu w Teatrze Lalki i Aktora.

W ramach projektu realizowane są warsztaty:
Muzyczne – bębniarskie:
Celem warsztatów jest prezentacja i nauka gry na tradycyjnych instrumentach perkusyjnych pochodzących z różnych kultur. Aby uczestniczyć w warsztatach NIE trzeba posiadać własnego instrumentu, a udział biorą osoby, które nigdy nie uczyły się grać na żadnym instrumencie. Do dyspozycji uczestników jest ponad 30 instrumentów w tym: djemby, conga, dunduny, dzwonki, liczne „przeszkadzajki” oraz syntezatory perkusyjne, samplery i loopery. Nabyte umiejętności pozwolą w przyszłości realizować działania animacyjne na instrumentach nie profesjonalnych, nawet tworzonych samodzielnie z recyklingu.

Taneczne – taniec afrykański:
Afryka jest najlepszym przykładem na to, że tańczyć każdy może, nie ważne kim jest i ile ma lat. Doświadczenie radości płynącej z naturalnego, spontanicznego ruchu następuje w każdym wieku! Nauka obejmuje tradycyjne tańce oraz nowoczesne choreografie baletowe z Gwinei oraz Mali – dostosowane do poziomu osób starszych.

Celem głównym projektu jest: wzmocnienie spójności społecznej, pobudzenie aktywności twórczej i podnoszenie kompetencji kulturowych osób młodych i starszych poprzez innowacyjne międzypokoleniowe działania artystyczne dotychczas nie realizowane w Wałbrzychu.

Informacja o terminach realizowanych zajęciach w zakładce kalendarz.