Festiwal tańca

Możliwość komentowania Festiwal tańca została wyłączona

Festiwal

Warsztaty z Pauliną Święcańską i Magą Radłowską, dziś w Wałbrzychu! Warsztaty kończą się pokazem w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Tańca w Wałbrzychu

4’33 – pusta przestrzeń
Aby usłyszeć ciszę najpierw…
Aby zobaczyć bezruch …
zatańcz!

Warsztaty będą inspirowane kompozycją Johna Cage 4 minuty i 33 sekundy ciszy. W kontekście przestrzeni będzie to dotyczyło pustych miejsc, lub wcześniej niezauważanych wręcz niewidzialnych, które zazwyczaj są w naszym najbliższym otoczeniu.

Jednak aby dostrzec, usłyszeć i doświadczyć fenomenu ciszy, bezruchu czy pustki w kontrapunkcie będziemy eksplorować naturalnym ruchem przestrzeń zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Obserwacja i autentyczność w ruchu będzie naszym punktem wyjścia do prostych struktur tworzących performance w peryferyjnych przestrzeniach teatru.

Festiwal jest organizowany przez Stowarzyszenie „Radość Życia”, w ramach projektu „Inwazja pokoleń- kreatywnie zakręceni” finansowany ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu FIO. Festiwal jest też wspierany przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Honorowy patronat objęli: Poseł RP Agnieszka Kołacz- Leszczyńska, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Miasta Wałbrzycha.