Stowarzyszenie Radość Życia zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej https://radosc-zycia.eu.
Data publikacji strony internetowej: 02.09.2024r
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 16.05.2025r
Status pod względem zgodności z ustawą
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
Treści niedostępne
1. Brak alternatywnych opisów dla obrazów – niektóre obrazy na stronie nie posiadają opisów alternatywnych, co uniemożliwia ich odczytanie przez osoby korzystające z czytników ekranu.
2. Brak etykiet formularzy – niektóre pola formularzy nie mają odpowiednich etykiet, co może utrudniać ich wypełnianie przez osoby niewidome lub niedowidzące.
3. Puste linki – na stronie występują linki bez tekstu, przez co użytkownicy korzystający z czytników ekranu nie wiedzą, dokąd prowadzą.
4. Uszkodzony link pomijający nawigację (skip link) – na stronie znajduje się link, który powinien umożliwiać użytkownikom pominięcie powtarzających się bloków treści, ale nie działa poprawnie.
Przygotowanie deklaracji dostępności
Data przygotowania deklaracji: 14.02.2025r
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez Stowarzyszenie
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt:
e-mailowo: st.radosc.zycia@gmail.com
telefonicznie: +48 506 466 919
Procedura wniosków i skarg związanych z dostępnością
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie może złożyć skargę.
Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich. Strona internetowa Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl/
Dostępność architektoniczna
Stowarzyszenie Radość Życia
ul. Kubeckiego 3, Wałbrzych
Parking
- Nie mamy własnego parkingu. Siedziba Towarzystwa mieści się w zwartej zabudowie i nie ma możliwości zapewnienia własnego parkingu. W pobliżu są dostępne publiczne miejsca parkingowe, w tym miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Najbliższe miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych znajduje się w odległości 25 metrów od wejścia głównego. Z miejsc parkingowych do siedziby Towarzystwa prowadzą publiczne chodniki.
Wejście do budynku
- Do naszej siedziby prowadzi wejście od ulicy Paderewskiego ( adres siedziby: ul. Kubeckiego 3 Nowe Miasto, wejście od Paderewskiego) oznaczone tabliczką z napisem „Wałbrzyskie Centrum Seniora. Do siedziby można wejść z poziomu chodnika. Wejście ma mały podjazd i nie ma przeszkód aby wjechać na wózku. Cała siedziba znajduje się na jednym poziomie bez schodów,
- W siedzibie są toalety, które nie są dostosowane dla osób poruszających się na wózku.
- W biurze nie ma pętli indukcyjnych.
Pies asystujący
Zapewniamy wodę dla zwierzaka.
Możesz przyjść z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pamiętaj o certyfikacie psa asystującego i zaświadczeniu o szczepieniu.